JaunumiFotogalerijaVideoDokumentiRegistrācijaRezultātiTrases 
Zelta Mopēds Biķerniekos dos startu sezonai. [2014-05-02 18:43:56]

Ar vērienīgu pasākumu Biķerniekos, 1 maijā savu motošosejas sezonu atklāja visjaunākie un vismazāko kubatūru pārstāvji – Zelta Mopēda, skūteru un šosejas retromotociklu braucēji.

Vēsais laiks nebija šķērslis, lai uz tradicionālo Zelta Mopēda sezonas atklāšanu Biķerniekos pulcētos kupls pulks braucēju un viņu atbalstītāju. Līdzās mopēdistiem Biķernieku kartodroma līkločos savu pirmo posmu aizvadīja Latvijas skūteru motošosejas čempionāta un LaMSF Kausa šosejas retromotocikliem dalībnieki. Atklājot sacensības, Rīgas Motormuzeja direktors Aivars Aksenoks īpaši uzsvēra Zelta Mopēda fenomena rašanos, kas tieši sasaucas ar mūsdienu skūteristu kustību un reizē ļauj veidot dialogu ar vismazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tiešs apliecinājums tam bija reizē ar sacensībām Biķerniekos notiekošā skūteru sezonas atklāšana, kas risinājās ierasti neformālā gaisotnē.

Tradicionāli pirmie, trasē devās Zelta Mopēda klašu braucēji. Vienātruma 45 ccm standarta klasē abos braucienos pirmais ir Oskars Valpēters. Pavisam nedaudz atpaliekot otrais paliek Aleksandrs Bulatovs. Īpaši jāuzteic Paula Valpētere, kas tikai otrajā braucienā nedaudz zaudē Amūram Šurkinam un paliek ceturtā. Skaitliski visvairāk pārstāvētajā divātrumu 50 ccm klasē aizraujošas cīņas demonstrēja vecmeistars Arnis Tomass un Jorens Klintsons, kas vēl pērn bija nepārspējams 45 ccm klasē. Uzvarot otrajā braucienā, Tomass tiek pie pirmās uzvaras šosezon. Arī trešās vietas likteni izšķir otrais brauciens, kurā Arvo Matheusa un Dmitrija Macuka divcīņā ātrākais ir Arvo. Sporta mopēdu klasē abos braucienos ātrākais ir Mārtiņš Hāze, atvēlot otro un trešo vietu Kasparam Brigznem un Ričardam Šurkinam. Pat ar ātru braukšanu savas kļūmes startā nespēja izlabot Tāls Meļkis un kopvērtējumā palika ceturtais. Zelta Mopēda klašu godalgoto vietu ieguvēji saņēma arī īpašus, kustības dibinātāja Aleksandra Brieža parakstītus diplomus.

Standarta skūteru klasē uzvara otrajā brauciena izšķīra pirmās vietas likteni – Dmitrijs Macuks. Ervīns Štims otrais, bet viesis no Igaunijas Jaan Kaunissaar paliek trešais. Nedaudz jaudīgākajā skūteru Sport 70 klasē abos braucienos un arī kopvērtējuma trijnieks nemainīgs – igaunis Karl Lobus un mūsējie Aivis Vilciņš un Armands Leitāns. Dienas visātrākie braucieni skūteru Racing klasē pierāda, ka igaunis Sander Suigussar ir atrākais, un arī to, ka Toms Dreimanis un Viktors Freimanis ir gandrīz tikpat ātri. Skūteru klašu ātrākie saņēma balvas no CSDD satiksmes drošības kampaņas “ Cieņa darbojas” organizatoriem.

Neviltotu skatītāju uzmanību izpelnijās sporta un sacīkšu retromotociklu brauciens, kurā ar saglabātu daudzkārtējā Latvijas čempiona Gunāra Raita “javiņu” piedalās arī klases mūsdienu iniciators, LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs Tāls Meļķis. Jau pirmās sezonas sacensības parādīja, ka ir nākuši klāt jauni dalībnieki ar labiI sagatavotiem un atjaunotiem motocikliem, kas organizatoros vieš optimismu par klases attīstību nākotnē. Teicamu tehnikas sagatavotību 20 apļu distancē Sport 350 klasē demonstrē nenogurstošais Arnis Tomass un izcīna pirmo uzvaru pa ziemu būvētajam motociklam. Ar otro vietu sezonu uzsāk Valdis Veinbergs un trijnieku noslēdz Lauris Bergmanis. Racing 350 klasē ar saglabātu sava tēva, Ivara Vikmaņa šosejas “kovrovecu” uzvar Kārlis Vikmanis. Otrais paliek Kaspars Brigzne ar eksotisko, paša rokām atjaunoto “Sarkanās Zvaigznes” motociklu Rīga 15S. Klases trijnieku noslēdz Juris Martins.

Mazmotošosejas sezonā paredzēti vēl seši posmi, labākajos Latvijas kartodromos. Nākošais posms 11.maijā, s/k 333.